KS Tarnowiec

Barwy

Strony internetowe

Opis klubu dodany przez:
Początki działalności sięgają roku 1947. Animatorem był były gracz Garbarni Kraków Józef Wojciechowski. Z jego inicjatywy zawiązał się komitet inicjatywny, który założył drużynę piłkarską. Początki jak to zwykle bywa w takich sytuacjach nie były łatwe. Brak odpowiedniego sprzętu, odpowiedniej bazy to zwykłe w takich przypadkach określenia padające na tego typu sytuację. Drużyna rozgrywała i do tej pory rozgrywa mecze na boisku usytuowanym w Tarnowcu tuż obok linii kolejowej Tarnów - Krynica. Dalekie położenie od centrum miejscowości tak wtedy jak i dzisiaj wpływało i wpływa ujemnie na rozwój bazy lokalowej i zainteresowanie kibiców. Klub nie osiągnął w tym czasie spektakularnych sukcesów, grając na ogół w klasie C i B. Wyróżniającymi się wtedy działaczami byli m.in. Józef Wojciechowski, Jan Zgłobiś, Jan Włodarz i Tadeusz Kozioł. W 1970 r. na kilka lat zawieszono działalność. Jednakże już w 1975 r. z inicjatywy Edwarda Romanowskiego, Zygmunta Klimowicza i Stanisława Włodarza klub wznowił działalność. Drużyna piłkarska szybko uzyskała awans z klasy "C" do "B". W 1982 r. drużyna osiągnęła duży sukces, awansując do klasy "A". Przez następne lata odgrywała tam znaczącą rolę ocierając się nawet o awans do klasy okręgowej. W roku 1987 drużyna rozpadła się, co zaowocowało wycofaniem się z rozgrywek. W 1992 r. reaktywowano działalność rozpoczynając grę w klasie "B". Jak na skromne warunki drużyna spisywała się nienajgorzej , w 1996 już tak dobrze, że awansowała do klasy "A". Założone zostały drużyny młodzieżowe. Z sukcesów należy wymienić m.in 3- krotne zdobycie Pucharu Naczelnika Gminy Tarnów. Dużym osiągnięciem było zdobycie w 1980 r. 1-go miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Pracowników Gospodarki Żywnościowej w Czarnej Tarnowskiej oraz 1-go miejsca w Wojewódzkiej Spartakiadzie LZS w 1982 r. Spektakularnym sukcesem było także dotarcie do półfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu TOZPN Tarnów w 1981r. Obecnie drużyna występuje w klasie "B".
Wiadomości (utwórz nową)